Zakopiańska kuchnia

Zakopiańska kuchnia

Zakopane to miejsce, w którym Polacy bardzo chętnie spędzają swoje wakacje letnie oraz zimowe urlopy. O każdej porze roku mnóstwo turystów zjada to, co w Zakopanem jest niemal najlepsze przysmaki góralskie, które są tłuste i smaczne. Mimo że lato jest w pełni, można na każdym kroku znaleźć knajpę, która pełna jest klientów jedzących tutaj na gorąco tradycyjne góralskie przysmaki. Do tradycyjnych góralskich przysmaków, które są przyrządzane w zakopiańskich knajpach należą nie tylko oscypki, przyrządzane nap przykład z żurawiną, ale także, a może przede wszystkim,kapusta góralska. Kapusta to rzecz, którą w górach w Zakopanem je się od wieku. Niewiele warzyw ma szansę urosnąć na glebach zakopiańskich. Zauważmy że bardzo rzadko można spotkać w Zakopanem jakiekolwiek gródki, w których rosłyby jakieś rośliny,przyprawy, czy chociażby ziemniaki. Oczywiście nie chodzi o tereny miejskie, należące do miasteczka Zakopane, bo tam jest zbyt wielki tłok i wielkie zanieczyszczenie gleb oraz zanieczyszczenie powietrza. Chodzi o wioski góralskie, na stokach górskich tam raczej wypasają się owce, gleba nie jest rozwinięta, bo wszystko znajduje się na skałach.Ferie zimowe w górach:
W ciągu roku większość z nas może sobie pozwolić na dwukrotny urlop.
Ten letni zazwyczaj jest nieco dłuższy, zimą decydujemy się na krótsze wyjazdy.
Wszyscy doskonale wiemy, jak pozytywnie wpływają na nas takie właśnie wyjazdy.
Chętnie podróżujemy i zwiedzamy. Sprawia nam to wielką radość.
Ferie zimowe najczęściej spędzamy w górach.
Górskie miejscowości to zimowe kurorty chętnie odwiedzane przez turystów z całego kraju a także i przez tych, którzy przybywają zza granicy, by zobaczyć piękno naszych polskich gór.A góry w Polsce są naprawdę piękne. Możemy wybrać się w Tatry, Bieszczady czy Sudety. Możliwości mamy wiele.
Czasami każdego roku wybieramy się do innej górskiej miejscowości, by zobaczyć zakątek, którego jeszcze nie znamy, którego jeszcze nie widzieliśmy a czasami przez cały czas jeździmy do jednej miejscowości,
która naszym zdaniem jest najpiękniejsza, w której ferie zawsze są udane.