Rysy

Rysy

Rysy to najwyższy polski szczyt. Chcąc dostać się na Rysy, trzeba z Zakopanego najpierw przedostać się w stronę Morskiego Oka, a dokładniej Palenicy. Nie można liczyć na wiosnę na żaden busik w stronę Morskiego Oka na żaden busik. W okresie zimowym i letnim odjeżdżają one z dworca PKS znajdującego się blisko ronda w Zakopanem. Można ostatecznie pójść na piechotę, chociaż to jest około dziesięć kilometrów, albo można też złapać stopa w tamtą stronę, chociaż zmotoryzowani turyści potrafią zatrzymywać się jedynie w lecie. O dziwo, zatrzymują się także górale, jeśli wyciągniemy kciuk do góry w drodze nad Morskie Oko. Warto mieć przy sobie ciepłe buty, ubrania, a przede wszystkim rękawiczki, bo to właśnie one potrafią nam dać w kość podczas górskich wędrówek. Podczas zmierzania w stronę Morskiego Oka możemy napotkać na swej drodze mnóstwo górskich wędrowców, którzy przemierzają tę samą drogę co my, a po powrocie do schroniska można równie dobrze dowiedzieć się, że ci sami ludzie zaginęli po drodze lub są poszukiwani. Takie sytuacje zdarzają się w zimie często w górach, dlatego czasami należy dokładnie przyjrzeć się ludziom, którzy samotnie wędrują po szlaku dla ich własnego bezpieczeństwa. W małym skrócie o Tatrach.:
W dwudziestym pierwszym wieku, wiele osób coraz częściej wyjeżdża na wakacje. Zwykle są to wakacje zagranicą, ale zdarzają się również wycieczki krajowe. Spora grupa Polaków, na wakacje wybiera nasze piękne góry. Zwykle są to Tatry. Jest to najwyższe pasmo w łańcuchu Karpat. Najwyższym szczytem Tatr jest leżący całkowicie po Słowackiej stronie Gerlach(2654 m n.p.m.), natomiast najwyższym szczytem leżącym częściowo po Polskiej, częściowo po Słowackiej stronie są Rysy (2499 m n.p.m.). Warto wspomnieć, że spośród kilkuset nazwanych wzniesień, 75szczytów określono mianem Korony Tatr. Warto więc odwiedzić Polskie góry, które zachęcają pięknymi widokami i klimatem. Będąc w Zakopanem warto zwrócić uwagę na najpiękniejszą ulicę tego miasta Krupówki. Jest to deptak, wokół którego rozmieszczone są sklepy, stragany i restauracje. Można tam skorzystać z wielu atrakcji między innymi przejażdżki dorożką. Warto również podkreślić, że noclegi w górach są bardzo tanie. Właściciele pensjonatów proponują zniżki dla osób wybierających się do Zakopanego z dziećmi. Minimalną ceną jaką musimy zapłacić za noclegi w górach
z pełnym wyżywieniem jest 70 złotych za dobę. To naprawdę niewiele, jeżeli weźmiemy pod uwagę niezapomniane wrażenia jakie towarzyszą pobytowi w tej miejscowości.